termín: neděle 23. července – sobota 29. července
trasa: Staré Město – Velehrad – Napajedla – Zlín – Štípa – Fryšták – Rusava – Svatý Hostýn

„Avšak nejlepším měřítkem vzdělanosti a ušlechtilosti každého národa jest způsob, jakým se chová k umění.“
To jsou slova ctihodného Antonína Cyrila Stojana, arcibiskupa olomouckého, jehož si připomínáme u příležitosti 100 let od jeho úmrtí.

PPU23 plakat

Tato slova jsou i mottem letošní Pěší poutě za umělce, kterou bude doprovázet nejen „tatíček Stojan“, ale také další kandidáti svatořečení v olomoucké arcidiecézi: P. Antonín Šuránek, Anička Zelíková, P. Ignác Stuchlý a další. Setkání s těmito významnými osobnostmi bude zprostředkovávat, stejně jako v předešlých dvou letech, P. Jiří Zámečník, biskupský delegát pro svatořečení olomoucké arcidiecéze.

Letošní, 17. ročník Pěší poutě za umělce se uskuteční jako vždy poslední týden v červenci. Trasa byla vybrána jako připomínka sta let od úmrtí pověstného arcibiskupa Stojana. On, a potažmo svatí Cyril a Metoděj, jsou jakýmsi ohniskem, ke kterým se vztahovalo veškeré Stojanovo úsilí. Snažil se věřící přivádět k těmto kořenům křesťanství na Moravě. Samotný arcibiskup Stojan, ač působil v úřadu arcibiskupa pouhé dva roky, je také pro všechny další kandidáty svatořečení jakýmsi ohniskem, ze kterého čerpaly a kráčely v jeho šlépějích. Proto téma letošní pouti bude opět opakovat a připomínat, že svatost se týká každého člověka.

Doprovodný program PPU 23 bude v letošním roce nabízet jako vždy každý den slavení mše svaté. Na ni bude navazovat vždy krátká adorace a chvály a zamyšlení nad tématem „svatost pro každého“ prostřednictvím seznamování se s kandidáty svatořečení a jejich odkazu pro každou konkrétní osobu, tedy mou osobu. Zamyšlení pro účastníky poutnické skupiny, ale i pro každého, kdo se připojí z řad veřejnosti, připravuje o Jiří Zámečník, přerovský kaplan, duchovně doprovázející PPU 23 již čtvrtým rokem.

Veškeré informace o letošní pouti budou zájemcům sděleny na e-mail adrese: 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonním čísle 603 977 711.


PPU23 program