Olomouc, Přerov, Holešov, Kroměříž, Napajedla, Velehrad – to jsou místa, kudy povede Pěší pouť za umělce 2021. Uskuteční se, dá-li Pán, poslední týden v červenci od neděle 25. do soboty 31. Jen pro informaci, v minulém roce proběhla pouť kvůli pandemii symbolicky v jednom dni, a to ze Záhlinic do Kroměříže. Trasa naplánovaná pro minulý rok se přesunula do letošního.

Motto letošní poutě (PPU 21) se vztahuje ke svatosti, protože: Svatost je nabízena každému člověku: „Buďte svatí, poněvadž já, Hospodin, váš Bůh, jsem svatý.“ (Lv 19,2)

PPU19 plakat web

Doprovodný program tedy bude věnován svatým a svatosti. Zvláště potom naší první české světici a první české křesťanské kněžně sv. Ludmile. Ona je totiž nejen babičkou dalšího významného českého světce sv. Václava, ale dá se říct, že je babičkou všech dalších světců naší země. Další výraznou osobností programu bude olomoucký arcibiskup Antonín Cyril Stojan (arcibiskupem olomouckým v letech 1921–1923). Jeho působení zahrnovalo nejen sféru duchovní, ale i politickou a společenskou.

Při půlkulatém výročí pouti, uskutečňuje se totiž již popatnácté, poprvé nebude hlavním organizátorem pouze Arcibiskupství olomoucké. Jako další hlavní organizátor se připojil Nadační fond Credo, pracovníci zlínské pobočky.

Program PPU 21 pro veřejnost je zde.

Zájemci o další informace mohou své dotazy směrovat na tel. č. 587 405 402 nebo prostřednictvím e-mailu na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Propagační materiály ve vysokém i webovém rozlišení jsou ke stažení zde.PPU19 programA3 web