V letošním roce platí víc než kdy jindy „dá-li Bůh“.
Třináct ročníků pouti se uskutečnilo, ale s každým plánováním bylo vždy také to „dá-li Bůh“. Je velmi osvobozující, když se organizátor naplno ponoří do přípravy s tím, že tato akce bude, ale zvolání „dá-li Bůh“ zůstává.

Letošní ročník poutě se konat nebude, stejně jako velké množství jiných kulturních, uměleckých a společenských událostí, a přesune se na rok 2021.
Z více úst se ozvalo: „To je škoda, to je nám líto!“ Pro organizátora je samozřejmě dobrým signálem, že zrušená událost bude někomu chybět. Proto se také nekonaný ročník může ukázat i coby přínos, a to v tom smyslu, že se třeba najdou dobrovolníci, kteří by pomohli při organizaci v roce 2021.

A protože trasa a program jsou již přece jen naplánovány, bylo by škoda některé nápady nenabídnout pro individuální putování. Pro zájemce je tedy zde něco z nápadů neuskutečněné letošní pouti, a jak bylo řečeno, přesouvá se na rok 2021.
Mottem této pouti jsou slova emeritního pomocného biskupa olomouckého Josefa Hrdličky z knihy Svatý Jan Sarkander: „Přátelství s těmi, kdo jsou už v jednotě s Kristem a přitom prošli tím, čím my zde procházíme, umožňuje spojení vyššího řádu.“ A to proto, že program pouti představuje osobnosti svatých arcidiecéze olomoucké nebo nějak s ní souvisejících.

Krásné a požehnané putování v čase letních prázdnin přeje a na shledanou v roce 2021 v posledním týdnu v červenci, dá-li Bůh, se těší hlavní organizátorka Pěší pouti za umělce Martina Pavlíková: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.