BS pro zivot web

Farnost sv. Václava v Olomouci nabízí pro postní dobu setkání nad Božím slovem. Číst se budou liturgické texty z nedělní liturgie, a to ve farním domě v Mlčochově ulici každý čtvrtek v 19.00 po mši svaté po celou dobu postní, první se uskuteční 15. února. Setkání je určeno všem, kdo chtějí společně naslouchat Božímu slovu.

Četba a poslech textů Starého a Nového zákona vedou člověka již přes dva tisíce let: vedou k životu a dávají život. K četbě biblických textů nebo také textů Písma, zkrátka k četbě Božího slova může přistoupit úplně každý i bez teologického vzdělání. Ale jak na to?

Jednou z možností je setkávat se nad liturgickými texty nedělních čtení prostřednictvím společenství, pozorně jim naslouchat, nechat se ve chvíli ticha dotknout slovem či myšlenkou, o kterou se lze podělit s druhými, a druzí se zase mohou svěřit, co se dotklo jich. Tak se pro nás Boží slovo může stávat živým a oslovujícím.

Přijměte tedy srdečné pozvání, ať jste z kterékoliv farnosti v Olomouci, k uzdravujícímu ponoření se do Slova, které sděluje sám Stvořitel, Hospodin, Tatínek a Pán skrze Ducha svatého právě mně.

Případné dotazy směřujte na organizátorku těchto setkání MgA. Martinu Pavlíkovou (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

„Naplnil se čas a přiblížilo se Boží království. Obraťte se a věřte evangeliu“ (Mk 1,15).

 

bible