Profil

martinaMartina Pavlíková je zaměstnaná v pastoračním úseku Arcibiskupství olomouckého.

Je absolventkou herectví na JAMU v Brně (1984), poté byla členkou činohry – nejprve 3 roky v divadle v Šumperku, pak 7 let v olomouckém divadle.

Celý život se zaměřuje na umělecký přednes a od první poloviny devadesátých let začala tvořit komorní pořady slova a hudby, které okolo roku 2006 zastřešila pod název Rapsodické divadlo. V letech 1997–2001 získávala nové zkušenosti v Radiu Proglas jako redaktorka a vedoucí regionálního studia v Olomouci.

Od roku 2002 je kromě uměleckého přednesu a vytváření komponovaných pořadů jejím hlavním zaměřením kultura mluveného projevu. Ke spolupráci v této oblasti ji přizval Mons. Josef Hrdlička v rámci kurzu Čtení Božího slova v liturgii. Tato spolupráce ji v roce 2004 přivedla na Arcibiskupství olomoucké, kde působí stále a věnuje se zde lektorům Božího slova, bohoslovcům i dalším studentům a zájemcům o mluvený projev.

V pozdějších letech se k tomuto zaměření přidala srpnová týdenní Pěší pouť za umělce (od roku 2007) a následovalo Setkání u studny (od roku 2010, první pondělky v měsíci v průběhu akademického roku). Těmto programům dává obsahovou i formální podobu a je hlavní organizátorkou. Obojí je formou modlitby za umělce.

Poslední dva roky je členkou týmu, který uskutečňuje nahrávání spisů sv. Františka pro webové stránky kapucínů, a to ve spolupráci Arcibiskupství olomouckého, Radia Proglas a Řádu menších bratří kapucínů.

Praktická cvičení kultury mluveného projevu a pořady slova a hudby se uskutečňují po celé arcidiecézi olomoucké i mimo ni.

 

 

MgA. Martina Pavlíková
Address:
Wurmova 562/9
779 00  Olomouc
Phone:
 (+420) 587 405 402
(+420) 603 977 711
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

V případě dotazů nebo jakýchkoli komplikací s obsahem těchto stránek, prosím, pište na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Odpoví Vám jejich správce.